TIC Pod Zvičinou
Turistické a informační centrum
POD ZVIČINOU
Domovská stránka
Kontakt
Poskytované služby
Provozní doba
TICentra v okolí
Ubytování
Tipy na výlety z hotelu
Další tipy na výlety
Historie a kultura
Český ráj
Krkonoše
Hrady a zámky
Sportovní vyžití
Lyžování
Okolní obce
Další města a obce
Kalendář akcí v okolí
Stravování
Regionální produkty

Tipy na výlety z Hotelu pod Zvičinou

Stopovací cesta
Z hotelu Pod Zvičinou je  udělána 6 km dlouhá stopovací cesta přes nejvyšší bod v podhůří Zvičinu. Během stopovací cesty se plní různé ukoly.

Procházka v okolí Zvičiny
Zaparkovat auto na parkovišti hotelu Pod Zvičinou, hned nebo po procházce si můžete dát něco v restauraci nebo na terase s fantastickým výhledem na Krkonoše. Parkování je zdarma.

Přes terasu po 200 metrech začíná červena trasa do Bílé Třemešné. U lyžařského vleku v Bílé Třemešné, doprava nahoru,  začíná zelená trasa, která vede  lesem. Nadále po zelené na konci lesa odbočit vpravo směrem Raisova Chata, www.raisovachata.cz. Odtud se projdete po červené trase přes krásnou obec Zvičina a  ihned pod vesničkou odbočíte na cyklotrasu 4139 stará vojenská cesta. Po 4 km se vrátíte na Hotel Pod Zvičinou.

Výlet po křížové cestě do Kuksu   
Přejdete přes terasu hotelu dolů, po 200 metrech do prava na  červenou trasu na stanici ČD Bílá Třemešná, odtud vlakem do Žirče. V Žirči doleva a ihned doprava, po 200 m začíná křížová cesta.  Na konci trasy doleva do Šporkova Mlýna. Tady je restaurace a odtud směr Kuks přes Labe (červená trasa).  Zde je možná prohlidka Kuksu . 

Můžete pokračovat po červeno-oranžové trase za hospitalem a přijdete na vlakové nádraží. Odtud vlakem zpět do Bílé Třemešné a zpět na Hotel pod Zvičinou po červené trase směrem nahoru . 

Půjčovna kol a piknik
Cena: 450 Kč osoba
Půjčovna kol, piknikový koš, trasy a mapa
Dětská sedačka nebo přípojné kolo: 250 Kč (včetně piknik)

Horské kolo tour
Cena: 300 kč za osobu
3-hodinová jízda na kole přes podhůří včetne průvodce
Minimum: 4 osoby
(V sezóně je to nabízeno jako činnost a můžete se registrovat zde jednotlivě, na určitý den a čas) Je také možnost jenom půjčení horského kola- 150 kč den

Kanoe  na přehrada s piknikem
Cena: 500 Kč osoba, děti do 10 let 50 procent sleva.
Děti do 3 let zdarma
Minimum: 6 osob

Paragliding tandemový seskok
Zvičina: dle dohody
Krkonoše: dle dohody
V závislosti na povětrnostních podmínkách

Zima

Běh na lyžích 
Lyžařská škola (cross country, lyžování a snowboardingu)
Výlety Psí spřežení 
Procházky na sněžnicích 

Relaxační aktivity
Masáže lávovými kameny
Klasická masáž
Medová masáž
Kosmetika
Pedikúra
Manikúra

Baličky

Podkrkonoší, individuální přechod pro rodiny s dětmi (od 6 let)
Chůze, létání a kanoe 
Každý den od 03.04 do 31.10.2010 

Při této cestě se vám bude líbit krásná příroda a klid krásné české krajiny. Program je tak udělan, že vedle procházky je dostatečně času k návštěvě hradu nebo si číst skvělou knihu.
Vylety nikdy nejsou delší než čtyři hodiny denně a  jsou zde i dny odpočinku.  Část trasy jedete na kánoi, vlakem nebo je let letadlem. 
Uvidíte  Zvičinu, Dvůr Králové, Labe, Kuks. Jezdite kanoi po Labi, můžete navštívit největší zoologickou zahradu ve střední Evropě a letat nad podhůřím Krkonoš v letadle .
Ubytování je v hotelu, penzionu nebo v pěkné chalupě.
Package:

  • Sedm nocí na 3 nebo 4 lůžkových pokojích se snídaní,

  • Přeprava zavazadel

  • Turistické informace

  • Podrobná turistická mapa oblasti

  • Compass kurz

  • Vstupenka do barokního zámku Kuks (včetně cesty)

  • Použití kánoe

  • Let nad podhůřím

  • Místní doprava (vlak)


Příjezd: denně

Indiánský týden

120 km severovýchodně od Prahy je Podkrkonoší. V tomto ráji podkáte  nedotčenou přírodu, krásné a malebné vesnice.  Vám nabízíme  zajímavou a aktivní dovolenou. Zůstanete po celou dovolenou v bývalých lázních, které jsou v současné době rodinný hotel. Tady zažijete se svými dětmi velký týden, ve kterém je ústřední indiánské téma!  Hotel Pod Zvičinou se nachází v zalesněné oblasti na úpatí impozantních Krkonoš.

Budete jezdit na kanoi, jít na oběd se svými dětmi k šamanovi .Říká se, že jeho jídlo posiluje tělo i mysl! Příští den budete zkoumat na kole  západ od svého území. V Lázních Bělohradě, známé pro své sirné bahenní koupele, je skvělé miniaturní golfové hřiště, kde vy a vaše rodina může rozhodnout, kdo je nejlepší golfista. 

Ve čtvrtek jdete jako skutečný indián na safari. Podívejte se pozorně kolem sebe, protože nyní jste obklopeni žirafami, slony a lvy. Na konci tohoto safari  můžete vyjádřit svou kreativitu při malování totému. Poslední den budete jezdit na kolech v této krásné oblasti. Pojedete do Hořic, kde si v parku najdete pískových sochy. Posledni den bude zakončen s velkým ohněm, kde bude vyhlašen vítězný i indián. 

Víkendový balíček
Chcete-li se dostat pryč od dennních povinností a  opravdu si odpočinout,  máme připraven pro Vás následující program. 

1. den
Během odpoledne příjezd  hotel Pod Zvičinou, pěsi výlet (6 km) na nejvyšší bod v podkrkonoší Zvičina. Přenocování v hotelu pod Zvičinou.

2. den
Procházka na přehradu a podél Labe do Dvora Králové. (10 km)
Návštěva Zoo. 
Přenocování ve Dvoře Králové

3. Den
Ze Dvora Králové pěkná procházka přes křižovou cestou ( Přiběh utrpení a nadějí člověka) přes Žireč do  Kuks. Prohlídka Hospital. Přenocování v Kuksu

4. Den
Po snídani se vrátíte. Transfer zpátky do hotelu pod Zvičinou, kde si můžete prodloužit svůj pobyt.